Najpopularniejsze

• 14 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 4104

Porażka w meczu "o sześć punktów". Podbeskidzie na drodze ku drugiej lidze

Gdyby piłkarze Podbeskidzia wygrali niedzielny (14.04) mecz na swoim stadionie z Polonią Warszawa, to traciliby jedynie dwa oczka do miejsca zapewniającego utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. I chociaż na boisku zostawili sporo zdrowia, długimi momentami prowadząc grę, to niestety w meczu "o sześć punktów" musieli przełknąć gorycz porażki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 1:2 - 14.04.2024
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 1:2 - 14.04.2024 · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

Po postawie piłkarzy trenera Skrobacza w początkowej fazie meczu wyraźnie było widać, że są świadomi stawki, o jaką grają. Od pierwszych minut atakowali bramkę rywali, zdecydowanie przeważając, brakowało jednak odpowiedniego wykończenia akcji. Gracze popularnych Czarnych Koszul próbowali raz po raz się odgryzać i to właśnie oni przeprowadzili pierwszą groźną akcję. W osiemnastej minucie z prawego narożnika pola karnego podawał Bajdur, futbolówka minęła defensorów Górali, nogę dołożył Michał Grudziński i było 1:0 dla przyjezdnych.

Loading...

Dwie minuty później próbował wyrównać Sitek, ale jego strzał głową po dograniu Bidy pewnie wybronił Lemanowicz. Po tej akcji tempo gry wyraźnie spadło, a gospodarze nie potrafili przejąć inicjatywy, jak na początku spotkania. Zareagować postanowił trener Skrobacz, który już w 30 minucie dokonał pierwszej zmiany - w miejsce Lusiusza pojawił się Kolenc. Po tej roszadzie ekipa spod Klimczoka znów zaczęła przejmować kontrolę w środkowej strefie boiska, co zaczęło przekładać się na sytuacje. Najbliżej szczęścia był w 40 minucie Banaszewski, ale jego strzał po jego główce minął bramkę.

Górale na drugą odsłonę spotkania wyszli mocno podrażnieni. Pierwszą dogodną okazję wypracował sobie wpuszczony w przerwie na boisko Ziółkowski, którego strzał z trudem wybronił Lemanowicz. Chwilę później z rzutu wolnego dogrywał jednak Kolenc, do główki najwyżej wyskoczył Matej Senić i mieliśmy wyrównanie!

Loading...

Piłkarze trenera Skrobacza chcieli pójść za ciosem, ale niestety ani sytuacja Bidy z 51. minuty, ani Abate z 60. nie przyniosła zmiany rezultatu. Ten zmienił się w 62. minucie, niestety na korzyść Polonii - Szymon Kobusiński był kompletnie niepilnowany przed polem karnym Górali i strzałem po rykoszecie pokonał Krzepisza. Było 2:1 dla gości.

Loading...

Stracona bramka po raz kolejny podcięła skrzydła gospodarzom, którzy nie potrafili wypracować sobie dogodnej sytuacji. Brakowało odpowiedniej decyzyjności pod polem karnym, precyzji (jak choćby w 88 minucie, gdy z dystansu huknął Ziółkowski) czy siły (jak w akcji Sitka z 90. minuty).

Wynik nie uległ więc zmianie i wiele wskazuje na to, że Podbeskidzie może być pewne spadku do drugiej ligi. Do końca sezonu zostało bowiem jedynie 7 kolejek: