• 3 maja 2024
  • wyświetleń: 435

Sukcesy judoków PTS Janosik na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Dużym sukcesem zakończył się wyjazd młodych judoków Janosika na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która jest równocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów (do lat 18). Podczas zawodów rozgrywanych w Trzebnicy na Dolnym Śląsku bielszczanie zdobyli 3 medale, w tym 2 złote.

Sukcesy judoków PTS Janosik na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży · fot. mat. pras.

Po raz trzeci z rzędu mistrzem Polski w kategorii wagowej do 60 kilogramów został Jakub Kurowski. Wszystkie walki młodego Janosika zakończyły się przed czasem. Najwięcej problemów Kurowskiemu sprawił Danyil Kosia z Gwardii Łódź, z którym spotkał się już w pierwszej walce zawodów. W finale Kuba pokonał Pawła Świtałę z Czarnych Bytom.

Po raz pierwszy tytuł mistrzowski zdobyła Marika Moś, która nie miała się równych w kategorii wagowej do 52 kg. W fazie grupowej bielszczanka pokonała Aleksandrę Rollnik z Gwardii Białystok i Julię Siemko z Rysia Warszawa, w półfinale - Zuzannę Żelek z Żaka Kielce, zaś w finale Michalinę Miszewską z UKS 10 Bydgoszcz. Podobnie jak Jakub Kurowski, Marika wszystkie walki rozstrzygnęła przed upływem regulaminowego czasu.
Trzeci medal dla Janosika zdobył Nikodem Łaszczok. Młody bielszczanin zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej do 90 kg. Łaszczok wygrał swoją grupę by w półfinale przegrać z późniejszym mistrzem Polski, Aleksandrem Kowalczykiem z PCS Warszawa. W walce o brązowy medal Łaszczok pokonał Ivana Samuilau z Wisły Kraków.

To jednak nie koniec sukcesów zawodników z Janosika. Siódme punktowane miejsca zajęły Lena Paszek (do 52 kg) i Maria Bukowska (+70 kg).

W zawodach w Trzebnicy udział wzięli też Jakub Kołoczek, który nie dokończył zawodów ze względu na kontuzję oraz Bogdan Kravets, który został zdyskwalifikowany oraz Aleksander Zbytniewski.
Sukcesy indywidualne zawodników PTS Janosik przełożyły się spore osiągnięcie drużynowe. Klub z Bielska-Białej zajął w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce w kraju.

źródło: Materiały prasowe